تقریبا یک سال کامل پیش رو داریم و حالا وقت این است که یک نگاه تازه به اهداف کسب‌و‌کار خود بیاندازیم. این‌ که چگونه می‌خواهیم گام‌هایی در‌جهت رسیدن به اهداف‌مان برداریم؟ این که آیا کسب‌و‌کار‌‌مان پیشرفت کرده‌است یا هنوز در‌حال یافتن روند بازار مورد‌نظر خود هستیم؟

بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ بعد از مدتی افت‌ و ‌خیز و موفقیت‌ها و شکست‌ها ، اکنون دوباره با تمرکز بیشتر در‌سراسر جهان استوار گشته است، به‌طوری که سال 2017، سال بزرگی در طراحی و هدایت این نوع بازاریابی به‌شمار می‌رود.

1-پشتیبانیGmail از پرس‌و‌جوی رسانه‌ای:

Gmail برای مدت طولانی خود را به لیگ خدمات ایمیلی جدید با رویکردهای عاقلانه نزدیک کرده ‌بود اما در سال جدید یک تغییر‌گردش عالی برای خدمات پستی به‌شمار می‌ رود. اکنون‌ با دنبال‌کردن برخی‌از مشاهدات و طراحی‌های استاندارد افزوده ‌شده و پشتیبانی‌ از آن می‌توانید یک طیف تازه‌ای برای مشترکین ارائه دهید.

Gmail احتمالا به‌خاطر دو جنبه‌ی مهم به خدمات پستی خود اضافه نموده است: یکی به‌عنوان پشتیبانی از مشتریان وب‌سایت و دیگری برای پشتیبانی از جست‌و‌جوهای طولانی‌مدت در برنامه‌های تلفن‌همراه. با این دو عامل، طراحان و بازاریابان قادر به تضمین تجربه‌ی کاربری بزرگی در دسکتاپ و تلفن‌همراه خواهند‌بود.

2-تلفن‌همراه، دستگاهی برای باز‌کردن ایمیل خواهد‌شد:

تا سال گذشته 49‌ درصد از ایمیل‌ها در تلفن‌همراه باز‌شده‌اند. اما در سه ماهه‌ی آخر سال این رقم افزایش چشمگیری داشت. در سال 2016 دسترسی به تلفن‌همراه و باز‌شدنایمیل‌ها درآن رشد عظیمی داشته است. تجارت‌هایی را دنبال کنید که دسترسی آسان‌تر به موبایل داشته باشند تا دسکتاپ‌های بزرگ. علاوه بر‌این با گسترش سریع نرم‌افزارهای ابری ، دسترسی به ایمیل‌ها، کوچک‌تر از فضای موبایل و فراتر از دستگاه‌ها و مکان‌های موجود خواهد ‌شد.

3-تاکید بیشتر بر شخصی‌سازی:

درحقیقت زمانی بازاریابی ایمیلی در میان مردم محبوب شد که با فناوری‌های جدید، بازخورد فعال و سریع به کاربر داده‌شد. ارسال انفجاری ایمیل‌ها مدت هاست هیچ نتیجه موثری ندارد و تنها به بازخورد منفی کاربر کمک می‌کند. دریافت‌کنندگان ایمیل، به پیام‌هایی که به سلیقه شخصی، اولویت‌ها، تمرکز بر منطقه خاص آن‌ها و نه فقط خطاب نامشان؛ علاقه دارند. ایمیلی که جذاب باشد به احتمال زیاد به موفقیت بزرگی درکسب‌و‌کارتان منجر خواهد‌شد.

4-تاکید بیشتر بر محتوای ویدئویی و انیمیشن :

ویدئو و انیمیشن، برای جلب‌توجه بیشتر به ایمیل توسط مشترکین است. علاوه‌بر جلب‌توجه در یک نگاه، می‌توانید از عناصر پویا برای راهنمای دریافت‌کنندگان یا ارائه پیشنهادات استفاده کنید. فراموش نکنید که بهره‌گیری از اشیای در‌حال حرکت مانند تایمر، نرخ کلیک را فوق‌العاده بالا می‌برد.

5-توجه به زیبایی حتی در جزییات یک قانون است :

بر طراحی و جلوه‌های بصری وب، تمرکز کنید در واقع هیچ‌کسی دیگر به ایمیل و متن ساده علاقه‌مند نیست. در‌حال‌حاضر ایجاد ایمیل‌های طراحی زیبا به‌لطف ابزارهای موجود، بسیار آسان است. ترکیب مناسبی از فضای سفید و رنگ‌های متمایز ایجاد کنید، بدون‌شک راه‌های بسیاری برای شناخت زیبایی ‌شناسی وجود دارد.

6-استفاده از قالب‌های ایمیلی مدولار یک قانون است:

قالب‌های طراحی‌شده‌ی مدولار را برای ایجاد تنوع در نگاه عاقلانه مشترکین اضافه کنید. هدف از استفاده‌ی قالب‌های مدولار این است که گزینه‌های طراحی برای ویرایش، بسیار سریع و آسان هستند. در‌نتیجه تجدید‌نظر در ظاهر ایمیل به‌راحتی و با صرف زمان اندک، انجام خواهد‌شد.

7-رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی بیشتر ‌و ‌بیشتر در‌هم تنیده خواهد ‌شد:

به‌گفته‌ی بسیاری از استفاده‌کنندگان این شبکه‌ها، رسانه‌های اجتماعی یک اتلاف وقت بالقوه یا یک حماقت در برند‌سازی به‌شمار می‌روند و ایمیل‌ها جدی‌تر گرفته می‌شوند. بدیهی‌است، دراین زمان احیای ایمیل با استفاده از روش‌های طراحی جدید نقش بزرگی در رونق کسب‌و‌کارها دارد.

با بررسی های انجام شد در سال 2016 می‌توان فهمید که بازاریابی ایمیلی و رسانه‌های اجتماعی بیش از پیش در‌هم تنیده‌شده‌اند و البته پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های آینده بیشتر و بیشتر شود. ناگفته نماند که رسانه‌های اجتماعی، محیطی ایده‌آل برای ساخت لیستایمیل‌ها و محتوای آنهاست.

8-ایمیل‌های تعاملی به‌همراه افزدونی‌ها:

در‌حال‌حاضر، ایمیل‌هایی که با کاربر تعامل بیشتری دارند، مشترکین را بیشتر جلب خواهند ‌نمود. با تضمین تعامل کاربر، بازاریابان ایمیلی می‌توانند با اطمینان بالاتری کسب‌و‌کار خود را از طریق نرخ کلیک‌ها رونق دهند.

رویدادهای ساده‌ای مانند تصاویر و انیمیشن‌های rollovers که می‌تواند توسط یک کلیک یا حرکت موس توسط گیرنده ایمیل انجام‌شود، یک نوع سرگرمی و خاطره‌ی ماندگار ایجاد خواهد‌کرد. بینش و مهارت خلاق، کلید موفقیت در چنین ایمیل‌هاست.

9-وقت خداحافظی با ایمیل‌های دسته‌ای و انفجاری است:

ایمیل‌هایی که برای تمام مشترکین ایجاد شده و بدون در‌نظر‌گرفتن اولویت‌های فردی ارسال می‌شود، ایمیل‌های دسته‌ای و انفجاری نامیده می‌شود. چنین ایمیل‌هایی به‌عنوان یک استراتژی مبارزات انتخابی از دوران گذشته کنار گذاشته خواهد‌شد.

10-ردیابی استوار و عمیق:

در نهایت ردیابی اثربخش ایمیل‌ها براساس خواسته‌های مصرف‌کننده مهم‌تر از همیشه خواهد‌بود. درک دقیقی از اطلاعات مربوط به بازکردن ایمیل‌ها، قابلیت دسترسی از طریق نرخ کلیک‌ها و مقایسه عناصر مختلف و میزان خروجی کسب‌و‌کار از دریافت کنندگان ایمیل، همه این‌ها و بسیاری از داده‌های دیگر، می‌تواند معیارهایی به شما در پیگیری نتایج بدهد.

حال بیایید نتیجه‌گیری کنیم:

نهایتا، تمرکز خلاق و رویکرد سیستماتیک است که یک کمپین ایمیلی ایستا در برابر دیگر رقیبان می‌سازد. با فناوری‌های درحال تحول و روش‌های طراحی، بازاریابی ایمیلی یکی از مناطق سریع و موثر در بازاریابی دیجیتال خواهد‌بود.

Open chat